איך להתלבש בסטייל לראיון עבודה

איך להתלבש בסטייל לראיון עבודה

בחירת לבוש לקראת ריאיון עבודה יכולה להיות אחת מהמשימות המפחידות ביותר בחייו של כל מועמד, בין אם זהו ריאיון העבודה השני שהוא הולך אליו ובין אם הוא כבר עבר כמה עשרות. מעט מאוד מראיינים יטרחו להעיר לנו על הלבוש שלנו גם אם הוא לא הולם. אם לא נשים לב אל הניואנסים או שפת הגוף שלהם נעשה שוב ושוב את אותה הטעות…

איך להתלבש לריאיון עבודה – המדריך שיעשה לכם סדר בארון

אז קודם כל – המובן מאליו (אנחנו מקווים…)

לעולם אל תגיעו עם בגדים מלוכלכים, לא מגוהצים או כאלו שחושפים יותר מדי (והמבין יבין…).  אם יש לכם אפשרות להתנייד באוטו פרטי, כדאי אפילו לשים את החולצה העליונה על קולב מאחורה וללבוש אותה רק אחרי שאתם חונים כדי להימנע מקיפולים ולכלוכים מיותרים.

דבר נוסף – אל תגיעו עם בגדים בגוונים חזקים ובוודאי לא צעקניים יתר על המידה. הדבר עשוי להקשות עליכם ליצור קשר עין ולנהל את השיחה באופן נינוח.

איך להתלבש על פי המשרה אליה אתם מתראיינים?

מצד אחד, ישנם מקומות עבודה שלא נרצה להגיע אליהם עם לבוש מהודר מדי שיכול להיראות כסוג של מאמץ יתר וליצור סיטואציה מביכה. לדוגמה, אם אנחנו מגיעים אל ריאיון עבודה בחברה שבה לרוב העובדים יש מדים אחידים של חולצה פשוטה ומכנסי ג'ינס, לא כדאי שנגיע עם חליפה מהודרת…

מצד שני, לא נרצה שיקרה ההפך: להגיע אל חברה מכובדת עם בגדים פשוטים מדי שלא מתאימים למעמד. 

אז מה עושים? קודם כל נסו לברר כמה שיותר פרטים על החברה בה אתם עומדים להתראיין. אתר האינטרנט הרשמי כבר לא מספיק היום: חפשו בפייסבוק או באינסטגרם את העמוד הרשמי שלה ובה תמונות של העובדים במקום (אם אין, אפשר לחפש תיוגים של עובדים שצילמו את עצמם).

קחו כמובן בחשבון גם את המשרה אליה אתם מתראיינים: משרה בכירה במיוחד תדרוש מכם להגיע עם חליפה ועניבה, אך לרוב המשרות המשרדיות תוכלו להסתפק במכנסיים מחויטות או חצאית (לנשים) וחולצה מכופתרת. 

דווקא בחברות הייטק קוד הלבוש עשוי להיות חופשי יותר, ולהגיע עם ג'ינס אלגנטי יחסית זו בהחלט אפשרות.

מבחינת הגוונים, רצוי להגיע עם בגדים בגוונים בהירים ולשלב בין גוונים שונים. תלבושת שמורכבת כולה מבגדים לבנים נראית מוזר (בכל זאת, אתם לא בסדנת ויפאסנה…). גם צבע שחור יכול להיות בחירה טובה בתנאי שמשלבים אותו עם אלמנט צבעוני כדי לשבור את האחידות של הצבע הכהה.

עם מה הולכים (תרתי משמע)?

עד עכשיו דיברנו על כל מה שמעל לרגלים, אבל מה עם הנעליים? כאן חשוב מצד אחד ללבוש משהו יחסית נוח, אבל לא נעל פתוחה (ובטח שלא קרוקס). לדוגמה, קיימים סוגים רבים של נעלי נוחות לגברים שגם נראים אלגנטיים ומכובדים.

במידה ואין לכם רצון או יכולת להתחיל לעשות סיבוב בין חנויות נעליים, תוכלו להיכנס אל חנות נעליים און ליין ולבחור בין עשרות אם לא מעט זוגות ברוגע ובלי מוכר תזזיתי שיישב לכם על הראש (או יותר נכון הרגל…).

בהצלחה!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.